TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Zdrowie

Kiedy sięgać po żele energetyczne?

Kiedy sięgać po żele energetyczne?

Sportowcy, a w szczególności biegacze, podczas każdego treningu spalają bardzo dużo kalorii. Ich obowiązkiem jest więc ich regularne uzupełnianie, jednak nie byle czym, a dobrej jakości produktami. Pomocne mogą okazać się żele energetyczne, które zostały stworzone właśnie z myślą o osobach biegających zawodowo i nie tylko. Kiedy warto sięgnąć po żel energetyczny i dlaczego?

Przyjemna forma żelu

Dlaczego to właśnie żele energetyczne cieszą się takim powodzeniem wśród sportowców? Powodem jest głównie ich bardzo przyjazna forma, w jakiej mogą zostać spożyte. Żel energetyczny doskonale sprawdza się podczas treningu, ponieważ nie trzeba go gryźć, przez co zmniejszamy ryzyko zakrztuszenia się. Nie jest to jednak płyn, przez co nie powoduje on chęci oddania moczu w krótkim czasie po jego spożyciu. Dodatkowo żel można wygodnie spożyć z tubki, bez ryzyka pobrudzenia się. Są to zalety żeli energetycznych, które doceniają przede wszystkim biegacze zawodowi. To oni trenują ciężko każdego dnia, spalając przy tym kalorie, które trzeba w jakiś sposób uzupełnić. Żele energetyczne cieszą się również powodzeniem wśród biegaczy amatorów, którzy biegają dla przyjemności, jednak pokonują przy tym naprawdę długie trasy. Żel energetyczny dostarcza bowiem wszystkiego, co potrzebne podczas długiego treningu. 

Kiedy sięgnąć po taki żel?

Biegacze najczęściej sięgają po żele energetyczne właśnie podczas treningu. Niektórzy spożywają go w czasie biegu, inni robią sobie krótką przerwę na jego spożycie. Czasami osoby biegające spożywają żel już po treningu, aby dodać sobie nieco energii. Oczywiście żele energetyczne dla biegaczy mogą również spożywać sportowcy trenujący zupełnie inną dyscyplinę. Zarówno podczas treningu, jak i podczas zawodów żele energetyczne są odpowiednim źródłem energii dla sportowca. Czasami sięgają po nie również osoby, które nie uprawiają czynnie sportu bądź sportowcy, jednak w czasie, w którym akurat nie trenują. Żele energetyczne dostarczają bowiem dużej dawki kalorii, a także węglowodanów. Dają one siłę i energię do działania. Należy jednak wybierać żele energetyczne o dobrym składzie. Takie właśnie można znaleźć w sklepach z asortymentem dedykowanym biegaczom i innym sportowcom. Warto zaopatrzyć się w żele w formie wygodnej tubki – spożywanie żelu w ten sposób minimalizuje ryzyko powstania zabrudzeń. Biegacze i inni sportowcy powinni spożywać taką ilość żeli energetycznych, jaką zaleca im ich dietetyk lub lekarz. Dotyczy to w szczególności osób, które zawodowo biegają. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.