TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Zdrowie

Czym się kierować przy wyborze farby do włosów?

Czym się kierować przy wyborze farby do włosów?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do fryzjera, czy też chcesz samodzielnie zafarbować włosy w domu, musisz zdecydować, jaki kolor będzie miała twoja nowa fryzura. Nie wiesz czym się kierować przy wyborze odpowiedniej farby do włosów? Przeczytaj nasz poradnik.

Jak dobrać kolor farby do włosów?

Teoretycznie włosy można zafarbować na dowolny kolor, ale nie każdy będzie pasował do naszej karnacji. Jeśli nie wiesz, czym się kierować przy wyborze farby do włosów, zmyj makijaż i spójrz w lustro. Oceń chłodnym okiem swoją urodę. Jeśli twoja cera jest jasna, rzęsy i brwi brązowe, oczy niebieskie lub zielone, to znaczy, że masz jasną karnację. W twoim przypadku najlepiej sprawdzą się odcienie blondu i jasnego brązu.

Jeśli natomiast twoje oczy i ich oprawa oraz włosy są ciemne to znak, że masz ciemną karnację i w tym wypadku najlepiej sprawdzą się farby czarne i ciemnobrązowe.

Oczywiście nie oznacza to, że musisz się zamykać na eksperymenty. Jeśli jednak jesteś naturalną blondynką o jasnej oprawie oczu i chcesz mieć czarne włosy, koniecznie udaj się do kosmetyczki i poproś o przyciemnienie brwi i rzęs.

Chcesz nieco bardziej zaszaleć i zafarbować włosy na zielono czerwono niebiesko lub pomarańczowo? Tak szalone eksperymenty wymykają się powszechnie przyjętym zasadom i możesz to zrobić niezależnie od swojej karnacji. Warto jednak zadbać o odpowiednie dopasowanie oprawy oczu i makijaż.

Jakie farby są najbezpieczniejsze?

Nowoczesne kosmetyki są coraz bezpieczniejsze i ryzyko podrażnienia skóry znacząco spada. Ciągle jednak w niektórych farbach do włosów można znaleźć substancje, których nie powinno tam być. Należą do nich na przykład formaldehyd, SLS, nadtlenek amoniaku, nadtlenek wodoru, octan ołowiu. Przed zakupem farby warto zwrócić uwagę na jej skład. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych uczuleń i lepiej zadbać o kondycję włosów.

Warto też pamiętać, że włosy farbowane zwykle są bardziej suche niż przed farbowaniem. Jest to normalne zjawisko i nie świadczy o złej jakości farby. Przy pielęgnacji włosów farbowanych przydadzą się nawilżające olejki maski lub odżywki.

Farba dobrej jakości to nie jest farba najtańsza. Nie znaczy to, że musisz kupować najdroższe, ale unikaj tych, których cena jest podejrzanie niska. Oszczędzanie na farbie do włosów to ryzyko, na które cię nie stać.

Gdzie szukać informacji o farbach do włosów?

Jeśli wybierasz farbę do włosów po raz pierwszy, masz prawo czuć zagubienie. W drogeriach jest bardzo dużo farb do włosów, zarówno renomowanych marek obecnych na rynku od lat, jak i tych mniej znanych, które dopiero debiutują. Nie znaczy to, że są gorsze, ale ze względu na pewną anonimowość warto podejść do tych produktów z większą ostrożnością.

Nieocenione w poszukiwaniu informacji na temat dobrej jakości farb do włosów są różnorakie fora internetowe i grupy w mediach społecznościowych. Warto też obserwować influencerki modowe, one zwykle sięgają po dobrej jakości kosmetyki, bo zależy im na nieskazitelnym wyglądzie.

Jeśli nadal masz wątpliwości, udaj się do wyspecjalizowanej drogerii. Pracujący tam sprzedawcy są odpowiednio przeszkoleni i będą umieli udzielić niezbędnych informacji.

Udostępnij