TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Zdrowie

Jakie leki na bolące kolana?

Jakie leki na bolące kolana?

W obecnych czasach bóle kolan to jedna z najczęściej występujących dolegliwości ze strony narządów ruchu. Stawy kolanowe, z uwagi na niesamowicie złożoną budowę, są bardzo narażone na wszelkie uszkodzenia, a także pojawienie się stanów patologicznych mogących powodować duży dyskomfort, w tym również dolegliwości bólowe. Dość częstą przyczyną doprowadzającą do uszkodzenia obrębu kolana są wszelkie urazy, na przykład skręcenia, stłuczenia czy przeciążenia. Ponadto ogólnoustrojowe choroby czy zwyrodnienia mogą przyczyniać się do problemów z kolanami.

Bóle w kolanie

Wszelki ból w kolanie może przybierać wiele form oraz może nasilać się przy zginaniu stawu, wykonywaniu ćwiczeń czy po prostu chodzeniu. Po pojawieniu się wszelkich dolegliwości bólowych w kolanie, powinno się przede wszystkim niezwłocznie udać do lekarza bądź fizjoterapeuty w celu odnalezienie przyczyny oraz rozpoczęcia właściwego leczenia bądź fizjoterapii. Często w celu złagodzenia bólu, można stosować wszelkie maści i żele, które powinny przynieść szybką ulgę. Należy pamiętać, że w trosce o kolana bardzo ważna jest również profilaktyka. Każdy powinien stosować dietę bogatą w witaminy, a także odpowiednią suplementację, która powinna pomóc w prawidłowym utrzymywaniu stawów. Wszelki ból w kolanach charakteryzuje się wystąpieniem dyskomfortu w czasie wszelkich aktywności fizycznych. Często pojawia się bez przyczyny, ale może także świadczyć o poważniejszych dolegliwościach chorobowych.

Bolące kolana co stosować – domowe sposoby

U wielu ludzi wszelki ból w kolanie czy pojawiająca się opuchlizna powodują spory niepokój. Drobne urazy, stłuczenia bądź dolegliwości bólowe po aktywności fizycznej nie wymagają z reguły konsultacji z lekarzem. W obecnych czasach istnieje wiele domowych sposobów, które pomogą pomóc z walce drobniejszymi urazami w kolanie. Z pewnością pomoże odpoczynek oraz chłodzący kompres bądź zastosowanie środków chłodzących. Ponadto w walce z przeciążonym kolanem pomoże solidne nawodnienie organizmu czy kąpiel bądź kompres z solą Epson, która jest bogata w siarkę oraz magnez. Ponadto można stosować maść na ból kolana bądź delikatne środki przeciwbólowe do stosowania doustnie.

Bolące kolana co stosować – preparaty w aptekach

W walce z silniejszymi bólami w kolanie pomogą wszelkie leki dostępne w aptekach. Świetnym środkiem będzie paracetamol. Siła przeciwbólowa tego lego leku nie jest zbytnio duża, lecz powinna pomóc z bólem w kolanie. Innym lekiem dostępnym w aptece, który pomoże z bólem w obrębie kolana, jest kwas acetylosalicylowy. Potocznie nazywa się go aspiryną. Posiada działanie przeciwzapalne. Lek ten jest polecany również w przypadku bólu reumatycznego. Innym środkiem do walki z bólem w kolanie będzie ibuprofen, który działa bardzo szybko, lecz dość krótko. Niestety jest przeciwwskazany dla osób, które mają czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka, a także dwunastnicy. Innym lekiem, który powinien pomóc w tego typu dolegliwościach jest meloksykam. Przede wszystkim wykazuje on najlepszy współczynnik korzyści do ryzyka.

Udostępnij