Strona główna Rekreacja Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa

by Redakcja TigerGym
Ścianka wspinaczkowa

Szukasz dla siebie jakiejś ciekawej aktywności fizycznej? Bieganie, rower, czy też sporty zespołowe nie spełniają twoich oczekiwań? A może spróbujesz swoich sił na ściance wspinaczkowej? To może być dla ciebie najlepsze rozwiązanie. To co raz bardzie ostatnimi czasy popularna forma rekreacyjnego uprawiania sportu. Wydawać by się mogło, że do wspinaczki trzeba się specjalnie przygotować, zainwestować w sprzęt i mieć odpowiednią kondycją fizyczną. Ale nie do końca tak wygląda sytuacja. Nie jest tutaj wymagane jakieś specjalne przygotowanie. Sprzętu nie musisz wcale kupować, albowiem możesz go zwyczajnie wypożyczyć na miejscu. Również nie musisz dysponować jakąś rewelacyjną kondycją fizyczną. Po prostu dobierzesz sobie ściankę do swoich możliwości.

Ścianka wspinaczkowa – czy warto?

Ścianka wspinaczkowaZastanówmy się przede wszystkim jakie korzyści – oprócz rzecz jasna frajdy – może nam przynieście wspinaczka. Przede wszystkim ścianka wspinaczkowa może być ciekawą alternatyw dla siłowni. Wszyscy doskonale wiemy jakie korzyści może nam przynieść regularne ćwiczenie na siłowni. Wszyscy też doskonale wiemy jak na siłowni jest strasznie nudno. A na ściance mamy zapewnioną pracę tych samych mięśni w podobnym przeciążenie, ale jest jednak znacznie ciekawiej. Regularne wspinanie się na ściance pozwoli nam zadbać o odpowiednią sylwetkę. Nie ma co ukrywać, że czeka nas spory wysiłek i się nieźle wypocimy. A wraz z potem z naszego organizmu wyprowadzimy różnorodne toksyny. Trzeba tez podkreślić, ze jest to sport dla każdego i w każdym wieku. Nawet osoby z otyłością z powodzeniem mogą uprawiać wspinaczkę, z tymże im na początku wszystko niestety będzie przychodziło znacznie trudniej.

Co daje nam wspinaczka?

Oprócz świetnej zabawy i zdrowia wspinaczka da nam również mnóstwo okazji do nawiązania nowych znajomości. Na ściance poznasz wielu ciekawych ludzi, którzy również pasjonują się tym sportem. Wspinaczka uczy wytrwałości i samodyscypliny. Aby utrzymać dobrą formę trzeba ją regularnie trenować.

Czy wspinaczka na ściance jest bezpieczna?

Czy wspinanie się po ściance jest niebezpieczne? Absolutnie nie – systemy asekuracyjne są niezawodne i w zasadzie nie ma żadnego ryzyka. Wystarczy stosować się do odpowiednich zaleceń, a będziemy mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw tej właśnie aktywności fizycznej.

Ile trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt?

Czy sprzęt do wspinaczki jest drogi? W zasadzie kompletny strój i potrzebne akcesoria to jest konkretny wydatek, ale na początek nie musisz niczego kupować. Cały sprzęt bowiem możesz wypożyczyć na miejscu. Liny asekuracyjne, a nawet buty dostępne są do wypożyczenia za niewielkie pieniądze. A wydaje się to najwłaściwszym rozwiązaniem, kiedy jeszcze nie wiesz czy akurat taki sport przypadnie ci do gustu. Natomiast wykupienie karnetu miesięcznego na ściankę może oscylować w okolicach 200 zł.

You may also like

Zostaw komentarz