Strona główna Rekreacja Rekreacyjne chodzenie po górach

Rekreacyjne chodzenie po górach

by Redakcja TigerGym
Rekreacyjne chodzenie po górach

Wycieczki górskie są wspaniałą formę rekreacji. To co prawda aktywność fizyczna, która wymaga sporo wysiłku i zaangażowania, jednak pozwala również na doznania estetyczne w postaci podziwianych widoków. Natomiast samotne wędrówki górskie pozwalają również na odpoczynek umysłowy, ocierający się niemalże wręcz o medytację. Zdecydowanie więc rekreacyjne chodzenie po górach to odpowiednie rozwiązanie zarówno dla singli, jak i dla całych rodzin. Warto pozwolić sobie na tę odrobinę kontaktu z przyrodą i wspaniałym krajobrazem. To doskonały sposób na podładowanie baterii. W pewnością z takiej wycieczki wrócimy do pracy pełni energii i nowych pomysłów.

Rekreacyjne chodzenie po górach

Rekreacyjne chodzenie po górachRekreacyjne chodzenie po górach nie wymaga jakichś specjalnych przygotowań pod względem kondycyjnym. Musisz jednak realistycznie dobierać sobie cele wypraw. Z pewnością nie możesz porywać się na wysokie szczyty, ale te mniejsze są już jednak zdecydowanie w twoim zasięgu. W zasadzie warto wspomnieć, że w rekreacji nie chodzi o osiąganie szczytów, ale o relaks i podziwianie pięknych widoków. Dlatego celem wycieczki może być nawet osiągnięcie przełęczy, czy też dojście do określonego schroniska. Ważne jest, aby takie chodzenie po górach sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Czasami kiedy poczujemy zbyt duże zmęczenie warto zwyczajnie zawrócić, bez zawracania sobie głowy tym, czy osiągnęliśmy cel, czy też nie. Musimy postawić w tym wypadku na maksymalną przyjemność z górskich przechadzek.

Jak się przygotować do wyjścia w góry?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że uprawianie turystyki górskie nawet w rekreacyjnym wydaniu wymaga jednak od nas odpowiedniego obuwia. Nawet w niskie góry nie warto wybierać się w obuwiu sportowym, sandałach, czy tez japonkach. Zdecydowanie warto wyłożyć nieco pieniędzy i kupić buty górskie. Oczywiście najtańsze modele kupimy już za kilkadziesiąt złotych, jednak wydaje się, że warto wydać nieco więcej i cieszyć się naprawdę komfortowym i wygodnym obuwiem. Nawet na niezbyt trudnym szlaku potrzebujemy butów wysokich nad kostkę, a także zaopatrzonych w odpowiedni protektor i w mocne sznurowadła. Po za tym warto również dysponować solidnym plecakiem i kurtką. W góry warto ubierać się na cebulkę. Pogoda może szybko się zmienić i warto być na to przygotowanym.

Oczyścicie warto również zaopatrzyć się w dokładną mapę. Nie łudźmy się, że wystarczy nam smartfon w odpowiedniej nawigacji. Jego bateria szybko się wyczerpie i uratuje nas już tylko zwykła mapa. NA górską wycieczką należy zabrać również odpowiednie ilości prowiantu i wody. Nie wiadomo co nas może spotkać, dlatego warto być odpowiednio przygotowanym na różne sytuacje losowe. Warto również śledzić prognozy pogody i obserwować niebo. Nikt nie chciałby być zaskoczonym w górach przez burzę. Może się to bowiem wówczas naprawdę źle skończyć.

You may also like

Zostaw komentarz