TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Siłownia w domu – jaki sprzęt wybrać?

Siłownia w domu – jaki sprzęt wybrać?

W czasach pandemii wiele osób zmuszonych było do zorganizowania w swoich domach stałego miejsca do ćwiczeń. Sprawiło to, że dziś domowe siłownie są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Ty również planujesz urządzić taką u siebie? To doskonały pomysł. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się jakie sprzęty przydadzą Ci się najbardziej. 

Siłownia domowa – zalety

Posiadanie przyrządów do ćwiczeń na własność to tak naprawdę same plusy. Jeżeli nie masz dużo czasu w trakcie dnia, to zdecydowanie łatwiej będzie Ci wykonać krótki trening w domu, niż próbować dostać się na siłownie lub ćwiczyć na świeżym powietrzu. Nie musisz też przejmować się tym, jak wyglądasz ani że wokół przebywają obcy ludzie. Siłownia domowa to miejsce całkowitej swobody i relaksu.

Trenując u siebie, masz swobodny dostęp do każdego przyrządu i nie musisz dezynfekować ich po innych ludziach, którzy nie potrafią po sobie posprzątać. Wszystko to sprawia, że jedyną wadą siłowni domowej jest to, że trzeba zainwestować w nią nieco pieniędzy (odpadną Ci jednak koszty opłacania drogich karnetów). 

Sprzęt na siłownię – co wybrać na początek?

Ćwiczenia w domu mogą być równie rozwijające co te wykonywane na profesjonalnej siłowni. Kluczem jest odpowiedni sprzęt, który wspomoże Twoją pracę. Dobrym pomysłem na początek jest zakupienie drążka do ćwiczeń, który może być zamontowany do ściany lub sufitu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie posiadają w domu dużo miejsca. Jeżeli Twoje ściany nie nadają się do montażu tego typu sprzętu, to alternatywą mogą być drążki stacjonarne. Wytrzymałość takich drążków wynosi nawet ponad 200 kilogramów, więc może na nich ćwiczyć każdy.

Kolejnym ze sprzętów, bez którego ćwiczenia w domu nie mogą się obejść, jest ławka treningowa. Możesz zdecydować się na modele proste oraz regulowane. Ławka do ćwiczeń jest sprzętem na siłownię o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Najczęściej używa się jej do wyciskania sztangi na leżąco, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej również do innych aktywności.

Zestawy do ćwiczeń

Jeżeli wiesz, czego potrzebujesz i szukasz kompleksowych rozwiązań, to warto zastanowić się nad solidnym zestawem do ćwiczeń. Składa się na niego regulowana ławka treningowa oraz stojaki pod sztangę. Dzięki temu otrzymujesz dopasowany sprzęt na siłownie, na którym możesz ćwiczyć na wiele sposobów i rozwijać różne partie mięśni.

Pamiętaj o tym, by podczas ćwiczeń zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Stawiaj na sprzęt dobrej jakości, który zapewnia duży komfort użytkowania. Znakomity sprzęt do siłowni domowej, dostępny w korzystnych cenach znajdziesz na stronie sklepu https://dav-ski.pl/!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.