TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Zdrowie

Czym jest czysty kolagen na stawy?

Czym jest czysty kolagen na stawy?

Kolagen jest niezwykle ważnym elementem budującym stawy, ścięgna, a także skórę. Niestety, ale wraz z upływem czasu organizm traci swoją zdolność do regenerowania włókien kolagenowych. Z tego powodu w pewnym wieku zalecany jest do stosowania czysty kolagen na stawy. Warto dowiedzieć się, jaki kolagen na stawy będzie najlepszy oraz jak go przyjmować, aby efekty były jak najlepsze.

W jaki sposób działa kolagen na stawy?

Głównym składnikiem fibrylarnym kości, skóry, zębów, a także włosów okazuje się kolagen, który jest białkiem. Należy pamiętać o tym, że stanowi on również element budulcowy w chrząstce stawowej czy ścięgnach. Warto podkreślić, że kolagen stanowi w 30% zawartości białka w ludzkim organizmie, a ponadto aż 67% zawartości białka w chrząstce typu II oraz 75% zawartości białka w skórze typu I. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że jest on niezbędny do zachowania właściwego funkcjonowania niemal całego ludzkiego organizmu, w tym także do utrzymania prawidłowej ruchomości stawów. Ponadto kolagen ma bardzo specyficzne właściwości, bowiem jest on nieco rozciągliwy oraz niesamowicie wytrzymały jednocześnie. Dodatkowo kolagen stanowi bardzo ważny element składowy struktur stawowych oraz jest odpowiedzialny za ich regulowanie oraz elastyczność. Dzięki kolagenowi produkowana jest także właściwa ilość mazi stawowej. Trzeba też wspomnieć o tym, że naturalny kolagen na stawy jest potrzebny dla uzyskania pełnego i prawidłowego zakresu ruchu stawów, a także zachowania ich bezbolesnego funkcjonowania. Wraz z upływem czasu – od 25. roku życia – włókna kolagenowa zaczynają zanikać. Oczywiście jest to naturalny proces, który jest związany ze starzeniem się ludzkiego organizmu. Ponadto wszelkie niedobory tego białka stwierdzane są również u wielu sportowców, a także osób, które cierpią na wszelkie choroby zwyrodnieniowe stawów. Warto pamiętać, że dla tych grup szczególnie zalecane jest regularne sięganie po preparaty kolagenu na stawy, który będą uzupełniać dietę w to bardzo istotne dla ludzkiego organizmu białko.

Czysty kolagen na stawy

Wszelki ból stawów przeważnie wynika z wielu nieprawidłowości w samym stawie bądź w jego okolicznych strukturach, na przykład ścięgna, więzadła i tak dalej. Ponadto nigdy nie powinno wykluczyć się innych przyczyn bólu stawów. Z pewnością niezwłocznie trzeba zgłosić się do lekarza jeżeli oprócz dolegliwości bólowych pojawia się np. obrzęk, gorączka bądź inne niepokojące objawy. Bardzo często trudności w poruszaniu się, a także sztywność stawów mają spory związek z wiekiem ludzkiego organizmu. Dlatego czysty kolagen na stawy powinien być stosowany przez starsze osoby. Jednakże prawidłowe dbanie o stawy może spowolnić proces degeneracyjny stawów oraz pozwoli zachować maksymalną sprawność ruchową mimo upływu lat. Zbyt intensywny wysiłek bądź szkodliwy siedzący tryb życia może przynieść wiele bólu w obrębie stawów. Ponadto wielokrotne powtarzanie tych samych ruchów czy nadmierna masa może stanowić dla stawów wielkie obciążenie oraz wszelkie bóle.

Udostępnij