TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Rekreacja

Bushcraft – co i jak i dla kogo?

Bushcraft – co i jak i dla kogo?

Wstajesz rano, myjesz się, jesz śniadanie, potem idziesz do pracy, po niej wracasz do domu, kilka chwil przy telewizorze, czy komputerze, wieczorna toaleta i kładziesz się spać do wygodnego łóżka – brzmi jak codzienność, prawda? Dla wielu z nas to zupełnie normalne, jednak istnieją ludzie, którzy nie mogą wytrzymać bez dawki adrenaliny. Stąd właśnie bierze się ogromne zainteresowanie survivalem. Zamiast ciepłego łóżka, śpiwór i prowizoryczne schronienie. Zamiast ciepłego śniadanka suchy prowiant. Prysznic i toaleta odbywa się na łonie natury, a wszystko inne musimy sami sobie skonstruować. Zainteresowani? Poznajmy bliżej survival, a w szczególności bushcraft!

Na dzikim łonie natury – jak się przygotować do survivalu?

Niedoświadczone osoby raczej nie mają pojęcia, jak przygotować się do przebywania w dziczy. Na szczęście istnieje wiele poradników, z których możemy zaczerpnąć odpowiedniej wiedzy. Co więcej, istnieje wiele odmian survivalu, a dziś chcielibyśmy przybliżyć bushcraft. Co to właściwie jest?

Ta odmiana charakteryzuje się dużo mniejszym ekwipunkiem i przygotowaniem materiałów z zewnątrz, a zdecydowanie większym zaopatrywaniem się we wszelkie potrzebne elementy z natury. Bushcraft można w wolnym tłumaczeniu rozumieć jako tworzenie, rzemiosło z buszu, krzaków. Mamy okazję do prawie że całkowitego obcowania z naturą i czerpania z niej jak najwięcej inspiracji. Chodzi w tym przede wszystkim oto, aby poradzić sobie z dziką, ożywioną i nieożywioną przyrodą oraz stworzyć sobie jak najlepsze warunki.

Sklep bushcraftowy – co warto ze sobą mieć?

Oczywiście nieodpowiedzialne by było udanie się do gęstej dziczy bez żadnego ekwipunku. Dlatego pewne rzeczy należy ze sobą zabrać, a wcześniej zakupić. Nie mogą być to pierwsze lepsze namioty, noże i naczynia, które dostaniemy w popularnym sklepie. Zakupy należy zrobić w profesjonalnej firmie, która skupia się właśnie na survivalu. Sklep bushcraft charakteryzuje się szerokim asortymentem, od mat i drobnych akcesoriów po kompasy, ubrania i schronienia. Znajdziemy tutaj wszystko, co tylko mogłoby nam się przydać.

Jednak jak wybrać rzeczy, które są nam naprawdę potrzebne? Swoją przygodę warto zacząć od zapoznania się z podstawami. Na wielu stronach sklepów bushcraftowych znajdziemy także cenne porady oraz blogi o takiej właśnie tematyce. Z pewnością personel również będzie w stanie doradzić nam odnośnie różnych wariantów pewnych produktów. Jednak zakup ekwipunku to jedno, a przetrwanie i survival to drugie.

Bushcraft nie jest zabawą i nie powinien być wykonywany przez niedoświadczone osoby. Swoją przygodę należy zacząć ze zaznajomionymi w tym temacie ludźmi. Z pewnością znajdziemy odpowiednich survivalowców, którzy wdrożą nas w cały świat i zabiorą na nasz pierwszy bushcraft. Z biegiem czasu nabierzemy doświadczenia i rozeznania w terenie i sami staniemy się profesjonalistami w tej dziedzinie. Adrenalina, pasja i kreatywność to kluczowe słowa, które charakteryzują całą przygodę. To naprawdę rozwijające zajęcie, które może wykonywać każdy z nas. Spróbuj i Ty!

Udostępnij