Strona główna Rekreacja Gdzie na spacer z psem?

Gdzie na spacer z psem?

by Redakcja TigerGym
Gdzie na spacer z psem?

Mieszkasz w centrum dużego miasta i zastanawiasz się gdzie chodzić z psem na spacer? Właściciele czworonogów w tym wypadku zdecydowanie mają spory problem. Spacer w centrum miasta to bez wątpienia udręka zarówno dla nich, jak i dla ich psich przyjaciół. Zabrukowane i zabetonowane chodniki z pewnością nie są atrakcyjnym rozwiązaniem dla psa. Poza tym dużo ludzi i samochodów, a do tego spaliny i hałas – to zdecydowani nie jest odpowiednie miejsce do relaksacyjnego spaceru. Jak więc temu zaradzić? Gdzie na spacer z psem w dużym mieście? Wystarczy, że posiadasz jakiekolwiek auto, a wydaje się, że sprawa jest rozwiązana. Wystarczy wyjechać do podmiejskiego lasu.

Gdzie na spacer z psem?

W mieście trudno znaleźć jakieś naprawdę odpowiednie miejsce do spacerów z psem. Jednak jeśli odpowiednio się zorganizujemy to jesteśmy w stanie zaplanować choć jeden długo spacer w ciągu dnia na łonie natury. Warto wówczas wyjechać z centrum do podmiejskiego lasu, czy też parku. Najlepiej zrobić to w godzinach późno-popołudniowych, kiedy nieco zmniejszą się korki na głGdzie na spacer z psem?ównych arteriach miasta. Taki spacer w lesie z naszym psem powinniśmy celebrować. Niech potrwa choć z godzinę jeśli nawet nie więcej. Warto zabrać wodę dla psa, gdyż podczas biegania z pewnością będzie mu się chciało pić. Warto również zabrać ze sobą jakąś zabawką lub piłeczkę, którą będziemy psu rzucać do aportowania. Z pewnością w lesie nie spotkamy zbyt wielu ludzi, więc będziemy mogli również sami nieco odpocząć.

Jednak w zasadzie ciągu dnia będziemy mogli sobie pozwolić na tylko jeden dłuższy spacer z psem. A przecież musimy go wyprowadzić również rano, zanim jeszcze pójdziemy do pracy, czy też wieczorem. Wówczas warto pójść z psem na jakikolwiek skrawek zieleni w mieście. Może to być jakiś mini park, albo promenada. Nie idźmy z psem na spacer do rynku, bo z pewnością hałas i mnogość ludzi będą dla niego sporym stresem. Takie spacer nie będzie dla niego raczej przyjemnością.

Wybiegi dla psów

Oczywiście w wielu miastach możemy się spotkać z wybiegami dla psów. To ogrodzone miejsca, gdzie możemy swobodnie spuścić psy ze smyczy. Jest tam wiele atrakcji – choćby tory przeszkód na czworonogów. To dosyć ciekawe miejsca, jednak są one odpowiednie dla psów, które tolerują inne psy. Wówczas z pewnością się dogadają podczas zabawy. Jeśli jednak wiesz, że twój pies jest agresywny, to raczej powinieneś takie miejsca omijać. Często wybiegi dla psów są też zwyczajnie zatłoczone i ciężko tam znaleźć kawałek miejsca dla swojego pupila. Jest to jednak jedyna opcja, żeby legalnie spuścić psa ze smyczy w mieście. Czyniąc to w parkach zawsze ryzykujemy mandatem. Dlatego jeśli już to robimy, to powinniśmy to robić z głową. Czyli nie powinniśmy puszczać psa ze smyczy, gdy wokół jest mnóstwo ludzi, w tym dzieci, a także inne psy na smyczy.

You may also like

Zostaw komentarz