TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Trening w okresie zimowym – jak zwiększyć masę mięśniową

Trening w okresie zimowym – jak zwiększyć masę mięśniową

Zima to najlepszy czas, aby zbudować masę mięśniową. Wynika to natomiast z kilku czynników. Po pierwsze, zimą dni są szare, brzydkie i ponure, przez co człowiek po pracy nie wie co ma ze sobą zrobić. O ile, ktoś nie pójdzie do kina, restauracji czy knajpy, zwyczajnie będzie nudził się w domu. Do tego wszystkiego dochodzą koszty takiego wyjścia oraz konieczność znalezienia towarzystwa, jeśli człowiek nie praktykuje zajęcia o nazwie masturdating. W chwilach nudy warto jednak zrezygnować z czynności przez które człowiek jedynie tyje i zainwestować czas w pracę nad samym sobą. Treningi siłowe, treningi kulturystyczne albo zwykły fitness to najlepsze zajęcia, gdy za oknem leży śnieg. Wiosną i latem osiągnie się ponadto idealne efekty ćwiczenia zimą, czyli pięknie zbudowaną sylwetkę. Jeśli więc ktoś planuje wakacje nad morzem, już teraz powinien zacząć gubić zbędne kilogramy oraz budować masę mięśniową doskonałej jakości.

Rola diety i suplementów w budowie masy mięśniowej

Trening to najlepszy sposób, aby zbudować wymarzoną figurę, ale działa on tylko w połączeniu z właściwą dietą. Właśnie dlatego w czasie zimy budowanie masy mięśniowej jest najkorzystniejsze dla sportowca. Może on bowiem schować skutki dodatniego bilansu kalorycznego pod kurtką lub grubym swetrem.
Oprócz zwiększonej ilości przyjmowanych produktów, dieta na masę mięśniową przewiduje też odstawienie śmieciowego jedzenia na rzecz naturalnego, najlepiej nieprzetworzonego i bogatego w cenne witaminy i minerały.
Dieta na masę mięśniową powinna być urozmaicona i zbilansowana. Właśnie dlatego przewiduje się w tym czasie spożywanie dużej ilości płatków owsianych z jogurtem, pomidorów w śmietanie, ciemnego pieczywa z twarogiem i ogórkiem, czy kaszy z chudym mięsem. W tym czasie należy zrezygnować przede wszystkim ze słodyczy, picia alkoholu oraz jedzenia gotowych posiłków z mikrofalówki. Można natomiast w tym czasie sięgnąć po odżywki białkowe, witaminy i minerały oraz zieloną herbatę. Najczęściej kupuje się je w sklepie ze sterydami anabolicznymi online, ale wyłącznie po sprawdzeniu rzetelności danego dostawcy. W Internecie nie brakuje bowiem nielegalnych źródeł, w których można kupić niebezpieczne dla zdrowia środki.

Popularne suplementy wybierane w okresie budowania masy mięśniowej

Do najpopularniejszych suplementów diety należą obecnie:

  • ashwagandha,
  • zielona herbata,
  • cynk,
  • wapń,
  • żelazo,
  • magnez,
  • odżywki białkowe i proteinowe.

Wszystkie je można znaleźć w sklepie ze sterydami anabolicznymi oraz w aptece. Są one bezpieczne, łagodne i niedrogie, ale potrafią skutecznie wspomóc sportowca w gubieniu zbędnych kilogramów oraz w budowaniu masy mięśniowej. Właśnie dlatego warto skorzystać ze wspomagaczy, jakie oferuje sportowcom medycyna. Jednocześnie należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie, sprawdzaniu opinii o danym dostawcy oraz zamawianiu tego typu środków wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. To samo tyczy się kupowania Testosteronu oraz innych sterydów anabolicznych, wspomagających budowanie muskulatury oraz osiąganie wymarzonej sylwetki.

Środki androgenne w zwiększeniu masy mięśniowej

Sklep ze sterydami online prowadzi statystyki i na tej podstawie jest w stanie określić, które środki cieszą się największą popularnością w danym momencie. Obecnie są to następujące sterydy anaboliczne:

  • Testosteron (Propionate, Cypionate, Mix, Enanthate)
  • Oxandrolone,
  • Metanabol.

Wszystkie te środki skutecznie budują masę mięśniową oraz dodają siły, aby w czasie treningu jeszcze bardziej powiększyć muskulaturę. Po ich odstawieniu należy jednak rozpocząć cykl odblokowujący produkcję naturalnego Testosteronu, gdyż zlekceważenie tej czynności przyczynia się do powstania skutków ubocznych niedoboru tego środka w organizmie mężczyzny.
Skutki niedoboru Testosteronu to między innymi: depresja, spadek poziomu libido, utrata masy mięśniowej, brak energii do działania, brak motywacji, brak siły, zmniejszone owłosienie ciała, nabranie kobiecych kształtów, a także bezpłodność.

Jak odpoczywać po treningu – regeneracja

Osobom, które budują masę mięśniową, proponuje się najczęściej skorzystanie z oferty masażysty lub wybranie się do spa, zwłaszcza w celu skorzystania z sauny. Niemniej, właściwa regeneracja to także zwykły odpoczynek oraz minimum 8 godzinny sen na dobę, które są darmowe.

Udostępnij