TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Sport dla osób z nadwagą

Sport dla osób z nadwagą

Zmagasz się z nadwagą i zastanawiasz się czy istnieje jakiś bezpieczny rodzaj sportu, który mógłbyś uprawiać? Nie ma wątpliwości co do tego, że niektóre sporty nie są ci wskazane. Choćby bieganie może na tyle obciążyć twoje stawy, że w zasadzie z uprawiania sportu będziesz miał więcej problemów niż korzyści. Dlatego powinieneś postawić na sporty, które nie obciążają stawów i pozwalają na stopniowanie wysiłku, bez niepotrzebnych zrywów. Taki sportem może być choćby jazda na rowerze, ale również chód, pod warunkiem, że nie będzie zbyt intensywny i długotrwały. Oczywiście istnieje też kilka innych rodzajów aktywności fizycznych, które doskonale sprawdzą się jako sport dla osób z nadwagą.

Sport dla osób z nadwagą

Sport dla osób z nadwagąNiewątpliwie osoby zmagające się z nadwagą nie mogą sobie pozwolić na uprawianie każdego rodzaju sportu. Zdecydowanie odradzanie jest im choćby intensywne, czy też długodystansowe bieganie. Oczywiście chodzi tutaj o zbyt duże obciążenie dla stawów. Jednak osoby z nadwagą mogą pozwolić sobie chodzenie. Długie spacery, czy nawet nordic walking o umiarkowanym tempie mogą być dla nich dobrym rozwiązaniem. Oczywiście początkowo nie można narzucać sobie jakichś naprawdę długich dystansów, czy też morderczego tempa. To powinna być przede wszystkim przyjemność. Regularne spacery naprawdę mogą wiele zdziałać. Poprawa samopoczucia i kondycji będzie niemal natychmiast odczuwalna.

Osoby z nadwagą mogą również bez żadnych przeciwwskazań jeździć na rowerze. Taka aktywność fizyczna zdecydowanie jest dla nich najbardziej odpowiednia. A to głównie z tego powodu, że nasze stawy nie są wówczas w żaden sposób obciążone. Dlatego długotrwałą i regularna jazda na rowerze może nam przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Oprócz spalenia odpowiedniej ilości kalorii możemy również liczyć na odpowiednie dotlenienie serca i mózgu. To również niezaprzeczalny atut tej dyscypliny sportu. Jednak musimy pamiętać również, aby jeździć w odpowiednich warunkach. Jazda na rowerze w centrum miasta pomiędzy samochodami może nam przynieść więcej szkód niż korzyści. Dlatego lepiej zorganizować sobie wypad za miasto, ewentualnie na tereny nadrzeczne lub też do miejskiego parku. Wówczas pooddychamy znacznie lepszym powietrzem.

Jak ubrać się na rower?

Siadają na rower nie możemy zapomnieć o kasku. Dzięki niemu możemy się uchronić przed poważnymi uszkodzeniami głowy, a nawet przed śmiercią w razie wypadku. Poza tym warto ubrać się w specjalną odzież termoaktywną. Dzięki temu ciepło i wilgoć będą szybko transportowane na zewnątrz a nasze plecy pozostaną suche. Dla bardziej wprawionych rowerzystów przydarzą się też specjalne buty na rower. Jednak w zasadzie bez przeszkód na rowerze można jeździć również w zwykłych sportowych butach. Warto również pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych i specjalnych rękawiczkach dla rowerzystów.

Udostępnij