Strona główna Sport Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

by Redakcja TigerGym
Jak zmotywować się do ćwiczeń

Zrobienie pierwszego kroku w stronę ćwiczeń zawsze jest trudne – zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy naturalnie jesteśmy bardziej ospali i mamy mniej energii. Wiecznie mamy jakieś wymówki lub szybko tracimy zapał do dalszych treningów. Jak zmotywować się do ćwiczeń? Poznaj skuteczne metody poniżej!

Zapomnij o wymówkach

Klasyczne „nie mam czasu” to najczęstsza wymówka, jeśli chodzi o motywację do ćwiczeń. Zawsze wypadają nam inne zobowiązania i plany, przez co nie mamy jak zorganizować sobie godzinkę na trening. Czy faktycznie tak jest? Może po prostu szukamy pretekstu, żeby nie ubrać się w strój sportowy i pobiegać? Odkurzanie może poczekać, tak samo jak zakupy z koleżanką. Jeżeli zbliża się pora na ćwiczenia, którą sobie ustaliliśmy, po prostu zakładamy buty sportowe i pakujemy torbę na siłownię. Warto od tego zacząć – jeżeli już to mamy z głowy, wyjście na jogging czy siłownię przestaje być takie trudne.

Organizacja czasu to podstawa

Wieczny brak czasu na ćwiczenia wynika nie tylko z wymówek, ale często również z braku umiejętności organizacji tego czasu. Wielu myśli, że trening musi trwać godzinę, a nawet dłużej – nic bardziej mylnego! Warto zacząć nawet od piętnastu minut czy pół godziny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie braliśmy się za trening. Należy się zastanowić nad hierarchią obowiązków – usiąść na spokojnie przed kalendarzem i znaleźć okienko na kilka ćwiczeń. Można przecież rozpocząć od nich dzień, zaraz po wstaniu z łóżka.

Wybierz sport dla Ciebie

Bieganie jest dla Ciebie koszmarem? Ćwiczenia na siłowni szybko Cię zniechęciły? Nie szkodzi – po prostu nie jest to aktywność fizyczna dla Ciebie. Dyscyplin sportowych i rodzajów treningów jest pełno, dlatego trzeba tak długo szukać, aż trafimy na ten idealny. Warto posłuchać opinii innych lub zapisać się na zajęcia, które wydają nam się interesujące. Nie musi to być od razu siłownia czy spinning, ale lekcje tańca bądź pływanie. Możliwości jest cała masa!

Ćwicz z ulubioną muzyką

Muzyka potrafi być dużym motywatorem. Nasza ulubiona playlista z dynamicznymi utworami może wprawić nas w dobry nastrój i pobudzić do działania. Warto więc skomponować taką listę utworów, aby mieć siłę i większą ochotę na dalszy trening.

Trener personalny – zawodowy motywator

Równie popularną opcją są ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Nie każdy lubi ćwiczenia grupowe, gdyż mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Z drugiej strony zmotywowanie się do samotnych treningów również jest trudne. Trener personalny nie tylko ułoży dla nas najbardziej optymalny program ćwiczeń, ale także skupi na nas całą swoją uwagę. Jest dosłownie zawodowym motywatorem! Będzie nas zachęcał do przekraczania naszych granic, jak i dbał o nasz komfort i zadowolenie. Stanie się naszym sportowym mentorem, dzięki któremu poprawimy naszą kondycję i sylwetkę.

Artykuł napisany we współpracy z gabinetem FizjoBalance – trening personalny Gdynia.

You may also like

Zostaw komentarz