TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Zdrowie

Laserowy lifting twarzy – wielowymiarowe odmłodzenie skóry

Laserowy lifting twarzy – wielowymiarowe odmłodzenie skóry

Technologie, z których korzysta medycyna estetyczna to coraz mniej inwazyjne rozwiązania, pozwalające na odmłodzenie skóry w sposób bezpieczny, niewymagający długotrwałej rekonwalescencji i dający naturalne efekty. Jednym z takich zabiegów jest laserowy lifting twarzy przy użyciu technologii frakcyjnej nieablacyjnej.

Jak działa laserowy lifting twarzy?

Laserowy lifting twarzy polega na wywołaniu mikrouszkodzeń w skórze, co stymuluje ją do intensywnej produkcji kolagenu. Nowoczesne lasery wykorzystywane w klinikach medycyny estetycznej bazują na technologii frakcyjnej. Urządzenia te tworzą tzw. frakcje na skórze – mikroskopijne uszkodzenia otoczone zdrową tkanką, która zaczyna się szybko odbudowywać. Prawdziwą rewolucję stanowią lasery frakcyjne nieablacyjne, które powodują gruntowną przebudowę kolagenu, lecz nie uszkadzają powierzchni naskórka.

ClearSkin Pro Special Edition to jeden z nieablacyjnych laserów frakcyjnych na twarz, z których skorzystamy w Klinice Miracki w Warszawie. Procedura jest bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji – potrzeba maksymalnie kilku dni, aby zniknął obrzęk i lekkie zaczerwienienie twarzy. Później skóra stopniowo odmładza się, nabiera sprężystości i świeżego wyglądu.

Na czym polega odmładzanie laserem?

Laserowy lifting twarzy przy pomocy ClearSkin Pro Special Edition to bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, wykonywany przez lekarza. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do fotoodmładzania. Przede wszystkim należy zrezygnować z opalania skóry oraz zażywania leków i ziół światłouczulających. O wszystkich przeciwwskazaniach i zaleceniach powinien poinformować nas lekarz podczas konsultacji wstępnej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, małej plamki zabiegowej oraz zaawansowanego aplikatora chłodzącego kuracja nie wymaga użycia znieczulenia. Laser dostarcza do skóry 3000 mJ/pixel, w efekcie czego wnika głęboko w skórę, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia termiczne, inicjujące procesy regeneracyjne skóry. Frakcyjne działanie umożliwia termiczne zniszczenie komórek znajdujących się w głębokich warstwach skóry. Energia lasera stymuluje koagulację białek oraz odparowanie wody, dzięki czemu znakomicie wygładza nierówności skóry – nie tylko zmarszczki, ale też blizny i rozstępy.

Do codziennych aktywności można wrócić niemal od razu po zabiegu. Zaczerwienienie oraz lekki obrzęk mogą utrzymywać się do siedmiu dni. Przez kilka tygodni po liftingu laserem trzeba zrezygnować z opalania skóry, która jest niezwykle delikatna po zastosowaniu laseroterapii. Przebudowa tkanki zainicjowana podczas laserowego liftingu twarzy skutkuje poprawą jakości skóry i głębokim odmłodzeniem, które staje się widoczne stopniowo. Pełnym efektem napiętej i ujędrnionej twarzy o wyrównanym kolorycie można cieszyć się po około 3 miesiącach po zabiegu.

Dla kogo lifting laserem?

Laserowy lifting twarzy to zabieg dedykowany osobom, które oczekują wielowymiarowego efektu odmłodzenia, bez użycia inwazyjnych metod. Odmładzanie twarzy laserem daje następujące efekty:

  • poprawę elastyczności skóry,
  • ujędrnienie,
  • spłycenie zmarszczek,
  • poprawę owalu twarzy,
  • odświeżenie i rozświetlenie skóry.

Ale laserowe odmładzanie twarzy to nie koniec możliwości, jakie daje ClearSkin Pro Special Edition. Urządzenie to przeznaczone jest również dla osób borykających się z bliznami różnego pochodzenia – potrądzikowymi, po oparzeniach czy po urazach. Zabieg polecany jest również kobietom, które chcą pozbyć się blizn po cesarskim cięciu oraz osobom zmagającym się z rozstępami.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Udostępnij