Strona główna Odzież Sportowa Jakie wybrać buty do piłki nożnej?

Jakie wybrać buty do piłki nożnej?

by Redakcja TigerGym
Jakie wybrać buty do piłki nożnej?

Każda osoba regularnie grająca w piłkę nożną powinna pomyśleć o zakupie odpowiednich butów. Oczywiście w piłkę w zasadzie można kopać w każdych butach sportowych. Jednak tylko korzystanie z butów dedykowanych piłce nożnej przyniesie nam odpowiedni komfort i satysfakcję z uprawiania tej akurat dyscypliny sportu. Wydawać by się mogło, że tego rodzaju buty są zdrowie, ale to mylny pogląd. Wszystko bowiem zależy od tego na jakim poziomie gramy w futbol i z jakiego rodzaju boiska korzystamy. Zwykłe buty do piłki nożnej z przeznaczeniem do gry na boisku typu orlik można już kupić za kilkadziesiąt złotych. To naprawdę nie jest duża kwota a satysfakcja jest gwarantowana. Więc jakie buty do piłki nożnej wybrać?

Jakie buty do piłki nożnej?

Jakie wybrać buty do piłki nożnej?Przede wszystkim należy podkreślić, że do grania w piłkę nożną tak naprawdę nadają się każde buty sportowe, nawet zwykłe trampki. Jednak oczywiście w takich butach nie uzyskamy takiego komfortu gry, jak butach stworzonych specjalnie do uprawiania piłki nożnej. Dlatego jeśli gramy w piłkę dosyć często i regularnie, a nie okazjonalnie, to zdecydowanie warto zainwestować w odpowiednie obuwie. Oczywiście nie muszą to być tzw. korki. Takie bowiem obuwie z korkami lanymi, lub wkręcanymi jest raczej przeznaczone do naturalnej powierzchni trawiastej na pełnowymiarowych boiskach. Jeśli grasz w zespole 11-osobowym na poziomie A czy też B klasy to takie obuwie jest jak najbardziej odpowiednie. Jeśli jednak grasz z rozgrywkach miejskich w zespołach 6-osobowych na boiskach typu orlik, to w tym wypadku należy zaopatrzyć się w inne obuwie.

Buty typu turfy

W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą buty typu turfy. Buty te przeznaczone są specjalnie na nawierzchnię z jaką możemy się spotkać na orlikach. Takie byty są bardzo wygodna i ściśle dopasowane do stopy. Dlatego też zapewniają odpowiednie czucie piłki. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na niezwykłą precyzję podań i strzałów, a nawet skuteczny drybling. Takie buty posiadają nie tyle korki co swego rodzaju protektor. Wypustki są tutaj większe niż w zwykłych butach, ale krótsze niż korki w standardowych butach do piłki nożnej. Oczywiście na orliku może nawet zagrać w halówkach, jednak nie zapewnią nam one odpowiedniej przyczepności do podłoża. Takie buty zapewnią nam odpowiedni komfort gry w piłkę nożną. Nie będziemy się ślizgać po powierzchni boiska.

Gdzie kupić buty do piłki nożnej?

Oczywiście warto udać się do marketów sportowych. Najtańsze modele butów dostaniemy tutaj już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście możemy również kupić droższe modele, ale wydaje się, że na sam początek gry te tańsze modele w zupełności nam powinny wystarczyć. Warto również zaopatrzyć się w resztę stroju piłkarskiego – getry, spodenki i wygodną koszulkę. Zdecydowanie możemy taki strój skompletować w całkiem korzystnej cenie.

You may also like

Zostaw komentarz