TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Odzież Sportowa

Jak się ubrać do gry w golfa?

Jak się ubrać do gry w golfa?

Golf jest dość specyficzną dziedziną sportu. Nie wymaga dużego wysiłku i jest raczej sportem towarzyskim. Sama rozgrywka może być bowiem doskonałą okazją do prowadzenia choćby rozmów biznesowych. Jednak, aby dobrze zaprezentować się na polu golfowym trzeba znać zasady panujące w tym sporcie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jak odpowiednie się ubrać do uprawiania tej dyscypliny sportu. Jest to bowiem dość istotna kwestia i w żaden sposób nie powinniśmy jej bagatelizować. Golf charakteryzuje się w tym wypadku ściśle określonymi wytycznymi. Więc jak się ubrać do gry w golfa, aby prezentować się elegancko i profesjonalnie? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Jak się ubrać do gry w golfa?

Jak się ubrać do gry w golfa?W jaki sposób odpowiednie ubrać się do gry w golfa? Przede wszystkim musimy ubrać się elegancko i schludnie. Albowiem nie przez przypadek golf nazywany jest sportem dla dżentelmenów. Oczywiście wynika to poniekąd z tradycji. I choć nie musimy sztywno trzymać się skostniałych już nieco wytycznych, to jednak elegancję w stroju powinniśmy jak najbardziej zachować. Podstawą w tym wypadku będzie elegancka koszulka, najlepiej w wersji polo. Taka prosta koszulka z kołnierzykiem, zapinana na guziki nieodzownie kojarzy się właśnie z golfem. Do tego powinna być jeszcze w kolorze białym.

Jednak nie zawsze to wystarczy, albowiem w niektóre klubu wpuszczają tylko graczy w marynarce, a nawet pod krawatem. Równie eleganckie powinny być spodnie. Zupełnie nieakceptowalne są w tym wypadku jeansy, czy też dresy. Jeśli zdecydujemy się na spodenki, to muszą być one odpowiednio długie. I do spodenek konieczne będą też dość długie skarpetki. Koszulka lub koszula powinna być włożona do spodni. Nie możemy również zapomnieć o eleganckim pasku. Na głowie gracz może mieć czapeczkę golfową, kapelusz słomkowy lub beret. Oczywiście ważne są również buty – elegancie i wyposażone w specjalne kolce.

Czy warto grać w golfa?

Golf kiedy był kojarzony jako rozrywka ludzi bogatych. Obecne jest staje się również popularny w mniej zamożnych kręgach społeczeństwa. Oczywiście dobranie odpowiedniego stroju może w tym wypadku stanowić jakąś barierę. Albowiem przy innych dyscyplinach sportu nie mamy tak restrykcyjnych wymagań wynikających wprost z tradycji. Dla niektórych takie dość skostniałe zasady mogą być zdecydowanie odstraszające i zniechęcające. Jednak wydaje się, że warto spełnić odpowiednie warunki dotyczące stroju i rozpocząć swoją przygodę z golfem. To sport, który może dać wiele satysfakcji i relaksu. To sport spokojny, jednak wymagający nieco wysiłku. Średnio gracz przejdzie po polu golfowym około 10 km w czasie jednej rozgrywki. To naprawdę sporo. dlatego mięśnie będą tutaj jak najbardziej zaangażowane. Do tego samo uderzenie piłeczki wymaga też nieco rozbudowanych mięśni ramion i przede wszystkim odpowiedniej siły.

Udostępnij