TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Dieta

Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach?

Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni regularnie wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Mogą to być treningi sylwetkowe, treningi siłowe albo po prostu aktywnie spędzony czas, najlepiej na świeżym powietrzu. Jest to wskazane nie tylko ze względu na dbanie w ten sposób o swoją sylwetkę, ale przede wszystkim dlatego, że sport pozwala zachować zdrowie psychiczne, dobrą kondycję oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Wskazane jest, aby sport uprawiać minimum trzy razy w tygodniu, poświęcając na to minimum godzinę. Można w tym czasie jeździć na rowerze, pływać na basenie lub po prostu spacerować po parku. Sportowcy wybierają jednak konkretne treningi na dane partie mięśniowe. W ten sposób budują oni bowiem muskulaturę oraz umięśnioną rzeźbę. Niezależnie jednak od formy treningu, należy wykonywać go regularnie, co nie zawsze jest możliwe.
 Niektórzy zawodnicy robią sobie urlop od ćwiczeń w czasie wakacji. Trudno jest bowiem znaleźć czas na siłownię, kiedy jest się w podróży.
 Długie godziny spędzone w samochodzie, jedzenie przekąsek oferowanych w miejscowościach turystycznych czy spożywanie alkoholu w gronie znajomych – żaden z tych elementów nie służy sylwetce sportowca, ani tym bardziej jego kondycji. Właśnie dlatego, jesienią pojawiają się pytania o powrót do formy po wakacjach. Zawodnicy szukają w ten sposób wskazówek, jakie sterydy na masę mięśniową wybrać, które suplementy brać na wytrzymałość oraz siłę, a także jak wrócić na siłownię po długiej przerwie.

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach?

Powrót do formy nie jest prosty, ponieważ człowiek nie ma wystarczająco dużo siły oraz energii, aby wytrzymać długi i intensywny trening. Pierwszym elementem, polecanym przez specjalistów, jest zatem suplementacja. To ona odpowiada bowiem za dostarczenie zawodnikowi wszystkich niezbędnych minerałów oraz witamin, a także podniesienie jego wytrzymałości fizycznej czy motywacji do ćwiczeń oraz przyspieszenie pracy jego metabolizmu.
 Suplementy diety są bardzo łagodne i tym samym bezpieczne dla organizmu początkującego sportowca. Dzięki temu, nie musi on martwić się o swoje zdrowie, robić badań czy konsultować się z lekarzem. Suplementacja jest też polecana przez specjalistów oraz łatwa do przeprowadzenia, ze względu na możliwość kupienia suplementów diety nawet w aptece.
 Sportowiec, który zapewnił sobie energię, powinien zapisać się na siłownię, znaleźć trenera personalnego lub skorzystać z treningów online, udostępnionych w Internecie. Jest to najlepszy sposób, aby rozpocząć treningi i tym samym osiągnąć swoje główne cele, do których najczęściej należą muskulatura oraz szczupła sylwetka.
 Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, jeżeli ktoś chce mieć dobrą formę oraz właściwą kondycję. Same ćwiczenia nie dają jednak dobrych efektów. W celu zrealizowania swoich postanowień, treningi należy połączyć z odpowiednią dietą i regeneracją organizmu. W przypadku sportów sylwetkowych, gdzie zawodnicy budują muskulaturę, właściwy jadłospis powinien przewidywać dodatni bilans kaloryczny. Osoby zrzucające kilogramy powinny natomiast skupić się na ograniczeniu kilokalorii. Menu sportowca jest więc indywidualną kwestią, którą warto rozstrzygnąć wspólnie z dietetykiem.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu?

Początkujący sportowcy, którzy mają trudności w przetrwaniu treningu, niezależnie od tego czy ćwiczą sami, z trenerem personalnym czy na siłowni, powinni sięgnąć po wspomagacze. Warto to zrobić z trzech powodów: suplementy diety uzupełniają braki w jadłospisie, pozwalają początkującemu zawodnikowi ćwiczyć dłużej oraz intensywniej, co przekłada się oczywiście na efekty jego treningów, a także działają motywująco ze względu na poniesione koszty, poświęcony czas na odnalezienie właściwego sklepu ze sterydami online, a także szybciej pojawiające się rezultaty.
 Najczęściej wybieranymi suplementami diety są obecnie: podnosząca siłę kreatyna, a także zwiększające wytrzymałość beta alanina i arginina. Warto wypróbować każdy z tych środków, w pewnych odstępach czasowych, aby samodzielnie zdecydować, który z nich jest najlepszy w konkretnym przypadku.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Sterydy anaboliczno-androgenne są zdecydowanie skuteczniejsze niż suplementy diety, gdyż oddziałują bezpośrednio na układ hormonalny człowieka. Wskutek tego człowiek jest w stanie szybciej i skuteczniej zbudować wymarzoną sylwetkę. Jednocześnie, środki te są bezpieczne, o ile pochodzą z rzetelnego źródła, są zażywane w optymalny sposób oraz są zakończone, jeśli to konieczne, cyklem odblokowującym.
 Cykl PCT jest obowiązkowy do przeprowadzenia po odstawieniu m.in. testosteronu. W przeciwnym razie funkcjonowanie organizmu zostaje zachwiane i w konsekwencji pojawiają się skutki uboczne, typu: wahania nastrojów, problemy z erekcją czy utrata wszystkich wypracowanych dotychczas rezultatów ćwiczenia na siłowni. Istnieje jednak wiele środków, które nie powodują tego typu skutków ubocznych i nie wymagają przeprowadzenia takiego cyklu odblokowującego. Przed rozpoczęciem przygody ze sterydami, warto więc poznać je lepiej i dowiedzieć się, które z nich wstrzymują produkcję naturalnego testosteronu, a które nie.

Testosteron – jaką rolę odgrywa w organiźmie?

Jest to podstawowy hormon w organizmie człowieka, odpowiedzialny za jego prawidłowe funkcjonowanie. Wśród jego ról najczęściej wymienia się wpływ na: wzrost, samopoczucie, możliwość rozmnażania się, wygląd zewnętrzny oraz charakter człowiek. Każde więc wahanie poziomu testosteronu bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu, a nawet życiu człowieka.

Anapolon/anadrol i winstrol/stanolol – skąd zyskały taką popularność na siłowni
 Popularność sterydów anaboliczno-androgennych wynika przede wszystkim z ich skuteczności oraz bezpieczeństwa. Nie inaczej jest też w przypadku Stabazololu (Winstrolu) czy Anadrolu (Anapolonu).

Zawodnicy bardzo chętnie korzystają z możliwości, jakie daje im rynek sterydów anaboliczno-androgennych SAA. W końcu, dzięki temu nie muszą oni zbyt długo czekać na pierwsze efekty swoich ćwiczeń i co więcej, mają oni gwarancję satysfakcji z uzyskanych rezultatów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij