TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Nordic walking dla początkujących

Nordic walking dla początkujących

Zastanawiasz się jaka forma aktywności fizycznej byłaby dla ciebie odpowiednia? Oczywiście odradzamy na samym początku skok na głęboką wodę. Choćby bieganie może być dla nas niewskazane, jeśli do tej pory prowadziliśmy raczej siedzący tryb życia. Dlatego też nie warto zrazu porywać się z motyką na słońce i zainteresować się taką aktywnością, którą będziemy mogli zacząć uprawiać już teraz. Taką, która stopniowo wprowadzi nas w świat sportu. Takim odpowiednim rozwiązaniem może być choćby nordic walking. To bardzo popularny ostatnimi czasy sport. W miejskich parkach, czy też lasach możemy spotkać mnóstwo ludzi spacerujących z kijkami. Na czym polega ten sport? Jak zacząć przygodę z nordic walking?

Nordic walking dla początkujących

Nordic walking dla początkującychJak więc rozpocząć przygodę z nordic walking? Przede wszystkim warto wspomnieć, że jest to odpowiedni sport niemalże dla każdego. Bez względu na wiek, czy też stan zdrowia chodzenie kijkami powinno być odpowiednią aktywnością fizyczną. Zwłaszcza jeśli ktoś ze względu na stan swojego zdrowia nie może sobie pozwolić choćby na bieganie, to powinien przychylniejszym okiem spojrzeć w stronę nordic walking. To sport znakomicie rozwijający mięśnie ramion, ale również w odpowiedni sposób wspomaga rozwój prawidłowej postawy. Trzeba pamiętać, że nordic walking nie obciąża stawów w takim stopniu jak bieganie. Jednak warto również wspomnieć, że poprze nordic walking nie wyrobimy sobie takiej kondycji jak poprzez bieganie. Jednakże jako prozdrowotna forma ruchu jest jak najbardziej wskazany.

Jakie akcesoria należy kupić?

Do uprawiania nordic walking należy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie kijki. Do wyboru mamy dwa rodzaje kijków – te o stałej długości i teleskopowe, w których długość można dowolnie regulować. Kijki zazwyczaj wykonane są z aluminium lub z włókna węglowego. Oba modele są zdecydowanie lekkie. Jednak kijki aluminiowe przenoszą wibracje wynikającą z ich kontaktu z ziemią. Dla niektórych może to być spory dyskomfort. W dalszej kolejności powinniśmy również pomyśleć o odpowiednich butach do nordic walking. Jakie obuwie się tutaj najlepiej sprawdzi? Warto tutaj postawić na zwykłe buty trekkingowe, przeznaczone do marszu.

Należy również pomyśleć o odpowiedniej odzieży. Zdecydowanie dobrym wyborem będą spodnie outdoorowe w zestawieniu z termoaktywną koszulką. Warto również mieć ze sobą bluzę lub kurtkę, gdyby zrobiło się nieco chłodniej. Warto również pamiętać o czapce i okularach przeciwsłonecznych. Naturalnie przyda nam się również mapa okolicy, lub jednak z aplikacji sportowych do planowania trasy. W ten sposób wyposażeni możemy w naprawdę komfortowy sposób uprawiać nordic walking. Naprawdę warto spróbować, bo to jest sport przynoszący wiele radości i pozwalający na odpowiednią regenerację. I nie jest specjalnie wymagający jeśli chodzi o wysiłek.

Udostępnij