TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Trening EMS – wystarczy 20 minut na tydzień!

Trening EMS – wystarczy 20 minut na tydzień!

Treningi wspomagane elektrostymulacją mięśniową pozwalają na uzyskanie świetnych efektów w krótkim czasie. Co warto wiedzieć na temat treningów EMS? Kto może z nich skorzystać? Z jakimi kosztami są one związane?

Czym są treningi EMS?

Skrót EMS wywodzi się z angielskiego zwrotu Electric Muscle Stimulation, który na język polski jest tłumaczony jako elektrostymulacja mięśniowa albo elektrostymulacja mięśni.

Treningi EMS polegają na wykorzystaniu urządzeń EMS połączonych z kamizelkami wyposażonymi w elektrody. W trakcie ruchu urządzenie przesyła do elektrod w kamizelce impulsy elektryczne, co powoduje zwiększenie napięcia mięśniowego.

Podczas treningów EMS dochodzi do efektywniejszej pracy aparatu mięśniowego, w tym także głęboko położonych włókien mięśniowych. W efekcie tego typu treningi są o wiele bardziej efektywne niż zwykłe, co przekłada się na lepsze wyniki osób ćwiczących.

Obecnie tego typu treningi są dostępne w wielu miastach w Polsce. Można zapisać się również na trening EMS w Studio Intime w Tarnowie, które dysponuje nowoczesnym zapleczem do prowadzenia ćwiczeń elektrostymulacji mięśniowej.

Fakty o treningach EMS:

  • Wystarczy tylko 20 minut treningu 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać rezultaty porównywalne z paroma godzinami spędzonymi na siłowni.
  • W trakcie jednego treningu EMS można spalić nawet do 1300 kalorii.
  • Treningi EMS są bezpieczne, ponieważ używane w ich trakcie impulsy elektryczne mają niskie napięcie – nie powinny jednak korzystać z nich osoby z przeciwwskazaniami zdrowotnymi.
  • Ćwiczenia wykonywane podczas treningów EMS nie są forsowne, dlatego nie stanowią one niebezpieczeństwa dla stawów i mięśni.
  • Treningi EMS dobierane są indywidualnie przez trenera personalnego, by uzyskać oczekiwane efekty treningowe.
  • W trakcie treningów EMS można przyspieszyć metabolizm oraz poprawić wygląd skóry – ujędrnić ją i zredukować cellulit.

Treningi EMS – kto może z nich korzystać?

Skorzystanie z treningu EMS może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce ćwiczyć efektywnie, ale jednocześnie nie ma zbyt dużo czasu na to, aby regularnie chodzić na siłownię lub do klubu fitness.

Z ćwiczeń mogą korzystać osoby z różnymi celami treningowymi. Treningi EMS sprawdzą się dla osób, które chciałyby zrzucić kilogramy, poprawić wygląd swojej sylwetki, wzmocnić swoje mięśnie lub poprawić ogólną kondycję. Zyskają na nich również osoby z pracą siedzącą, które narzekają na bóle pleców, a także osoby po urazach i w trakcie rehabilitacji.

Główne przeciwwskazania zdrowotne dotyczące treningów EMS związane są ze schorzeniami serca i układu krążenia. Z treningów nie mogą też korzystać kobiety w ciąży, osoby z rozrusznikami serca, metalowymi implantami w ciele.

Ile kosztują treningi EMS?

Ceny związane z treningami EMS są dość wysokie, jednak ze względu na ich wysoką efektywność są one również bardzo dobrą alternatywą dla karnetu na siłownię lub zajęć w klubie fitness.

Zazwyczaj koszt jednej sesji treningowej z elektrostymulacją mięśni to wydatek rozpoczynający się od około 80 złotych, natomiast maksymalnie jest to około 150 złotych. Przy zakupie pakietu sesji treningowych można uzyskać jeszcze niższe ceny.

Osoby, które chciałyby wybrać się na trening EMS w Studio Intime w Tarnowie, mogą znaleźć dokładne oferty na stronie internetowej studia.

Udostępnij