TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Czy rower elektryczny ma nas rozleniwić?

Czy rower elektryczny ma nas rozleniwić?

Rowery zyskują coraz większą popularność. Wiele osób do przesiadki na rower zmotywowała codzienna denerwująca jazda w korkach, chęć bycia mobilnym, czy wysokie ceny paliwa. Po kilku dniach spędzonych na rowerze sporo osób zyskuje nową pasję, a następnie chce rozwijać swoje rowerowe hobby. Kolejnym krokiem po zwykłym rowerze jest zakup roweru elektrycznego. Ale tu pojawia się pytanie – czy jazda na rowerze elektrycznym daje tyle samo radości, co klasyczny rower? Czy rowery elektryczne nie mijają się z ideą roweru i czy nas czasem nie rozleniwiają? W tym artykule poznasz zalety i wady rowerów elektrycznych.

Dlaczego warto kupić rower elektryczny?

Czasami się po prostu nie chce. Nie ma co ukrywać, każdy to ma. Dotyczy to również rowerzystów, niezależnie od kondycji, czy doświadczenia w rowerowych podróżach. Rower elektryczny wspomoże Cię, kiedy nie będziesz miał już sił na pedałowanie. Wystarczy, że uruchomisz odpowiednią funkcję, a napęd elektryczny niesamowicie ułatwi Ci jazdę bądź całkowicie zdejmie z Ciebie obowiązek pedałowania. To świetna opcja zwłaszcza dla osób starszych, które potrzebują mobilności roweru, lecz nie mają siły, by go napędzać. Funkcja napędu elektrycznego znajdzie również swoich fanów wśród osób dojeżdżających rowerem do pracy, czy na różne ważne spotkania. W obu miejscach musisz się świetnie prezentować. Niestety wycieczka klasycznym rowerem kosztuje nieco wysiłku, który sprawia, że jesteś spocony, co negatywnie wpływa na Twoją prezencję. Przy rowerach elektrycznych taki problem nie istnieje, ponieważ dodatkowy napęd ogranicza Twój wysiłek do minimum bądź zupełnie go eliminuje. Jeśli rower to Twój główny środek lokomocji – postaw na jakościowe rowery elektryczne, które są wyjątkowo eleganckie i funkcjonalne.

Czy rowery elektryczne mają jakieś wady?

Tak jak wszystko, rower z silnikiem elektrycznym również ma wady. Najważniejszą z nich jest cena. Zakup takiego pojazdu to kwestia co najmniej kilku tysięcy. Kolejną wadą jest akumulator, a konkretniej słaba pojemność baterii. Oczywiście wystarczy pamiętać o ładowaniu pojazdu. Ale jak już zapomnisz (a każdemu się zdarza) to niestety wspomaganie nie zadziała i Twoje nogi będą musiały rozpędzić masę Twoją, roweru i rozładowanego akumulatora, który waży kilka kilogramów. Rozwiązaniem jest zakup roweru o dużym zasięgu. To skuteczna, choć droga metoda na problemy z akumulatorem. Znacznie taniej będzie pamiętać o ładowaniu – finalny osiągniemy taki sam efekt. Ostatnią wadą, która hamuje entuzjastów rowerowych wycieczek przed zakupem roweru wyposażonego w silnik elektryczny, jest aspekt zdrowotny. Rower z napędem elektrycznym nie zapewnia takiej aktywności fizycznej jak zwykły rower, który nabiera prędkości jedynie przy użyciu naszych nóg.

Sprzedaż rowerów elektrycznych na całym świecie rośnie z roku na rok. Wybierając rower elektryczny, pamiętaj o zaletach i wadach takiego rozwiązania, które poznałeś w tym artykule. Dobierz rodzaj roweru oraz jego parametry do swoich potrzeb, a z pewnością znajdziesz swój idealny pojazd!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij