TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Nasze ulubione akcesoria fitness

Nasze ulubione akcesoria fitness

Lato w pełni! Właśnie teraz czas na plażowanie, opalanie oraz piesze i rowerowe wycieczki. Wiele z nas czas lubi spędzać aktywnie. Oczywiście, jeśli pogoda pozwala – bo przy dużych upałach, rzecz jasna, lepiej zostać w domu. Warto jednak codziennie wychodzić na zewnątrz i cieszyć się aktywnością fizyczną. Nie musimy jednak na dworze uprawiać wyłącznie joggingu. Przedstawiamy Wam nasze ulubione akcesoria fitness, które z pewnością uatrakcyjnią Wasze codzienne ćwiczenia!

Gumy oporowe

Jeśli chodzi o akcesoria fitness, gumy oporowe są naszym numerem jeden. Nie są drogie, proste w użyciu i dają wspaniałe efekty. Jest aż pięć stopni trudności. Możemy więc dopasować, która guma będzie nam najbardziej odpowiadać do treningu. I oczywiście, stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Ćwiczenia za pomocą gum oporowych można wykonywać dosłownie wszędzie. W domu, na kanapie, a także na świeżym powietrzu. Wyjdź więc do ulubionego parku, rozłóż się przy ławce i do dzieła. Możesz również zaopatrzyć się w matę do ćwiczeń.

Mata do ćwiczeń

Rzecz jasna, różnej grubości i z różnego materiału maty nadają się do najróżniejszych rzeczy, jednak będąc na początku sportowej przygody warto zainwestować w taką najbardziej uniwersalną. Jeśli jednak już jakiś czas ćwiczysz, wiesz z pewnością, czy potrzebujesz grubej, cienkiej, jakie tworzywo jest najbardziej odpowiednie i czy potrzebujesz maty antypoślizgowej czy nie.

Maty są lekkie, dołączane są do nich wygodne pokrowce, więc przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie stanowi problemu. Możesz ćwiczyć i w domu, i w parku. Przyznaj – trening jogi na świeżym powietrzu to naprawdę coś, co zasługuje na złoty medal!

Hantle

Hantle to doskonały pomysł dla każdego. Można z ich pomocą wykonać szereg rewelacyjnych ćwiczeń. Dopasujmy więc odpowiednią wagę dla siebie i do dzieła. Z hantlami możemy biegać, robić przysiady, wykonywać ulubione treningi. Zwiększenie obciążenia dodatkowo sprawia, że nasze ciało mocniej pracuje. A oto nam chodzi – o zdrowe ciało i dobrą sylwetkę.

Jednak z hantlami, jak z wieloma akcesoriami, należy uważać. Na początku nie ma co się forsować i wybierać takich, których nie jesteśmy w stanie unieść albo są dla nas niekomfortowe. To nie jest dobra praktyka i powinniśmy wystrzegać się jej jak ognia.

Akcesoria fitness to bardzo rozległa kategoria. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dbajmy o nasze ciała! Na pewno się nam odwdzięczą. Jak to mówią – w zdrowym ciele zdrowy duch!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.