TigerGym.pl

Sport, Odzież Sportowa, Dieta, Zdrowie, Rekreacja

Sport

Szkoła surfingu – jaką wybrać?

Szkoła surfingu – jaką wybrać?

Surfowanie jest jednym z najbardziej popularnych sportów wodnych. Warto jednak pamiętać o tym, że pływanie na desce surfingowej wymaga przejścia szkolenia oraz zdobycia odpowiedniej wiedzy o sprzęcie. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto dopiero zaczyna rozważać możliwość uprawiania surfingu będzie skorzystanie z usług doświadczonych surferów oraz wykupienie kursu lub wzięcie kilku lekcji w szkole surfingowej. Nauka surfingu w sprawdzonym miejscu jest skuteczna, bezpieczna, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Trzeba jednak wiedzieć, że szkoła szkole nierówna- warto więc wybrać ją, biorąc pod uwagę kilka czynników.

Lokalizacja

Surfowanie powinno się odbywać na odpowiednim terenie, zatem jednym z najważniejszych czynników podczas wyboru szkółki oferującej surfing od podstaw jest jej lokalizacja i akwen, na którym będzie się odbywała nauka. Najlepsze będzie miejsce znajdujące się z dala od zatłoczonych plaż, kąpielisk oraz szlaków wodnych. Dobrze, jeśli zejście do wody będzie łagodne, a na wodzie nie będzie przeszkód w postaci pali czy pomostów. Bardzo popularnym miejscem do nauki surfingu jest na przykład Półwysep Helski, oferujący dobre fale, silny wiatr i idealne warunki na naukę.

Surfing a wygląd szkoły

Choć wygląd szkoły surfingowej nie wpływa bezpośrednio na przebieg szkolenia, warto zwrócić na niego uwagę. Teren powinien być zadbany, czysty oraz dobrze zagospodarowany. Oprócz tego, powinny znajdować się na nim zabezpieczone przebieralnie, w których uczący się surferzy będą mogli pozostawić swoje rzeczy na czas lekcji oraz prysznice.

Sprzęt do dyspozycji

Oferowany przez szkołę sprzęt może wiele powiedzieć na temat profesjonalizmu danej szkoły. Oczywiście, nie musi on być całkowicie nowy, jednak powinien być czysty, bezpieczny oraz sprawny. Zwróć uwagę przede wszystkim na deskę surfingową, z której będziesz korzystać – powinna być odpowiednio wyporna, sprawdzać się na dużych falach i tych mniejszych oraz nie powinna mieć żadnych wystających elementów (na przykład śrubki), które mogłyby zagrozić Twojemu bezpieczeństwu.

Pierwsze kroki – instruktorzy

Beach break, point break, reef break… Dobry instruktor surfingu będzie wiedział na czym polega różnica. Jeśli chcesz nauczyć się pływać poprawnie oraz szybko, wybór odpowiedniego instruktora jest zdecydowanie najważniejszym punktem. Twój instruktor powinien przede wszystkim mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale także podejść do Ciebie całkowicie indywidualnie. 

Surfing – oferta 

Dobra szkoła surfowania powinna oferować lekcje na godziny, możliwość wykupienia szkolenia kilkugodzinnego, kilkudniowego kursu czy nawet obozów tygodniowych dla młodszych miłośników fal z zapewnieniem odpowiedniej opieki oraz innych atrakcji (jak na przykład połączenie windsurfingu i kitesurfingu). 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.